Неділя, 05.01.2025, 00:14
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Коломацький ліцей"

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Шкода алкоголізму

Шкода від алкоголю. Шкода алкоголізму

У сучасному суспільстві шкоду від алкоголю традиційно визнають як доконаний факт. Але не викривають по-справжньому. Це одне з масових відхилень суспільства від розумності - визнавати очевидну шкоду від наркотиків і майже ігнорувати шкоду від алкоголю, який, буцімто, має менш руйнівний вплив на організм.

Алкоголь по суті є отрутою, тобто речовиною, якої нема в організмі і яка завдає шкоди живим клітинам, тканинам і самому організму в цілому, послаблюює його функції, або вбиває його. 96% чистий спирт, що містить найбільшу концентрацію алкоголю, надійно знищує все живе при стерилізації голок, або хірургічних інструментів. З таким самим ефектом алкоголь, введений всередину організму, знищує живі клітини печінки, нейрони головного мозку, або судини. Різниця лише в тому, що бактерії на скальпелі шкідливі для людини, а без кліток органів її здоров'я погіршується. Користь алкоголю при зовнішній дезінфекції аж ніяк не компенсує шкоди алкоголю при внутрішньому вжитку.

Треба розрізняти поняття шкоди від алкоголю й шкоди від алкоголізму. Шкода алкоголю, як отрути, стосується виключно фізіологічної сфери й поширюється тільки на клітини й органи людини, якщо говорити про вплив на організм. Подібно молекулам будь-якого токсину, молекули алкоголю атакують клітини й частина їх просто гине, як гине будь-який одноклітинний організм, поміщений, наприклад в хімічний розчинник.

Переваги організму людини полягають в основному в тому, що її органи утворюють клітинні колонії, здатні відновлювати за допомогою поділу частину своїх клітин, завдяки чому сам організм виживає. Тіло дорослої здорової людини здатне витримувати певну концентрацію алкоголю в крові, перевищення якої неминуче призводить до інтоксикації (тобто загального внутрішнього отруєння) й загибелі. Гранично допустима концентрація різниться від людини до людини, але в середньому становить 5.5 г на 1 кг тіла. Тобто для смертельного отруєння людині вагою 70 кг досить вжити за короткий час всього 385 г чистого алкоголю, щоб видільна система організму не змогла впоратися з надлишком отрути й організм загинув. Для дитини шкода від алкоголю починається з набагато меншої цифри, тому п'яні батьки, які пригощали дітей алкоголем, ризикують їхнім життям.

Причина, з якої алкоголь, потрапляючи в організм, не призводить відразу до смерті, як це буває в разі отруєння, наприклад, чадним газом або грибними отрутами, полягає в тому, що більшість спиртних напоїв містять відносно низьку концентрацію отрути і їх вживають поступово. Ця обставина в купі з повним невіглаством людей щодо природи алкоголю, призводить до того, що спиртне набирає популярності у нових поколінь людей, які не усвідомлюють шкоди алкоголю.

Шкода від алкоголю визначає шкоду від алкоголізму

Шкода від алкоголю визначає шкоду від алкоголізму, як широкого явища, пов'язаного з перебігом цієї хвороби. І тут вже треба говорити саме про соціальну недугу, що зачіпає всі сфери суспільного життя. Кожна людина є частиною суспільства й від її стану залежить і стан суспільства в цілому. Товариство алкоголіків не є оптимальним видом спілкування між людьми. Добре відомо що, якою б змістовною не була вечірня бесіда товаришів по чарці, на ранок мало хто пам'ятає її зміст. І користі від такого спілкування жодної. Шкода від алкоголю просто веде людину по замкнутому колу. Але у цього руху по колу є неминуча складова руху вниз.

Її ще називають низхідною спіраллю. Людина неначе рухається по колу, але з кожним витком опиняється трохи нижче. Трохи нижче за суспільним статусом, трохи нижче за інтелектом, за здатністю правильно оцінювати дані, за бажанням жити. Кілька сотень або тисяч таких кіл в алкогольному тумані - і ось вже нахил кривої стає дедалі крутішим, аж поки людина не падає на саме дно. Жодному з мешканців цього дна ще не вдавалося повернутися до нормального життя без сторонньої допомоги, більшість з них просто залишають цей світ, прискорюючи смерть вживанням розчинників та іншої смертельно небезпечної хімії в поєднанні з наркотиками різних видів.

Непоправна шкода алкоголізму

Величезна шкода алкоголізму, як масового явища, полягає в тому, що життя всіх людей навколо алкоголіка стає нестерпним. Тут йдеться не тільки про зруйновані або стражденні сім'ї, а й про всіх - рідних і чужих людей.

Тому що з алкоголіка нездалий працівник. Шкода алкоголю полягає в тому, що його здібності, всупереч поширюваних самими алкоголіками прислів'ям, просто пропиті. Ніхто й ніколи не довірить йому відповідальні пости, пов'язані з відповідальністю за людей. Потрапивши у високі керівні крісла, алкоголік ризикує бути звідти зміщеним своїм шефом, а в разі алкогольної ієрархії, весь ланцюг добряче питущих керівників може бути зруйновано одним розпорядженням нового розумного боса, який розуміє справжню шкоду алкоголю й не терпить спиртного на роботі. Та й будь-яка людина, що використовує через своє невігластво спиртне як засіб, що допомагає в роботі, рано чи пізно зіткнеться з тим, що відчує у своєму житті справжню шкоду від алкоголю у вигляді втраченого здоров'я, сім'ї, роботи.

Оскільки суспільство складається з індивідуумів, можна уявити собі стовідсоткове суспільство з алкогольних індивідуумів. Шкода від алкоголю в такому випадку була б очевидна, й термін існування такого суспільства визначався б не роками, а тим часом, який необхідний для того, щоб викликати техногенну катастрофу й масову загибель людей. Атомні електростанції, кожна з яких може стати другим Чорнобилем, атомні підводні човни й кораблі, сотні тисяч повітряних рейсів, мільйони залізничних і автомобільних поїздок, керованих людьми у піднапитку - все це показує, що наш світ досить крихкий і вразливий для людської дурості у вигляді вживання спиртного. Цей світ балансує над прірвою, й популяризатори спиртного в цілому, схожі на людей, що пиляють гілку не лише під собою, а й під усім суспільством, причому саме дерево росте на краю бездонної прірви.

І в цього суспільства, що падає в прірву зусиллями п'яного оператора АЕС, або п'яного капітана підводного човна з 24 атомними боєголовками в арсеналі, звичайно, потім не буде часу шкодувати, що воно загинуло ні за цапову душу. Що йому не вистачило елементарної уваги до проблеми алкоголізму, що воно було здатне легко запобігти катастрофі, й зробити небезпеку від алкоголізму широко відомою та відмовитися вживати отруту в ім'я сумнівного задоволення, щоб розслабитися після роботи. Щоб позбутися невігластва й усвідомити справжню шкоду від алкоголю, воно могло б обрати досить розумних урядників, які усвідомлювали б шкоду від алкоголю та не дозволили б безконтрольно виготовляти й рекламувати небезпечну для фізичного й психічного здоров'я отруту, оголошуючи її на більшій частині Землі повністю легальною.  Людське суспільство, безсумнівно, заслуговує на кращу долю, ніж долю рабів спиртного, які не здатні своєчасно усвідомити шкоду алкоголю й шкоду алкоголізму, чим прирекли себе, тим самим, на передчасну деградацію й загибель.

http://narconon.kiev.ua/vredalkogolya_uk

 

СПИСОК

особового складу КМСД та ДІМ ГУМВС України  в Харківській області,

які закріплені за навчальними закладами

Коломацького району

 

1.

Старший оперуповно-важений КМСД

Старший лейтенант міліції

ЛЕВЧУК

Роман Володимирович

м. Валки, вул. Лаптєвих, 22

 

5-15-44

(код м.Валки 0253)

2.

Оперуповноважений КМСД

 

Капітан міліції

 

ЛИХОМАН

Лідія Дмитрівна

м. Валки, вул. Лаптєвих, 22

 

5-15-44

(код м.Валки 0253)

 

 

ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА ВІДДІЛУ КРИМІНАЛЬНОЇ МІЛІЦІЇ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

VKMSD_KHARKIV@UKR.NET

 

Електронна адреса Управління КМСД МВС ditypolice@mvs.gov.ua

 

 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ  - 56-4-03

 

Районний центр соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді – 56-6-87




ВИТЯГ З КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

Статтею 21. Кримінального кодексу України передбачено, що особа, яка вчинила злочин у стані сп'яніння внаслідок вживання алкоголю, наркотичних засобів або інших одурманюючих речовин, підлягає кримінальній відповідальності. Якщо до скоєння злочину порушнику виповнилося шістнадцять років – то це той вік, з якого настає кримінальна відповідальність. А за окремі злочини відповідальність може настати і з чотирнадцяти років (ст.22ККУ). При призначенні покарання серед обставин, які  його обтяжують,також    визнається  вчинення       злочину особою,  що перебуває у  стані  алкогольного    сп'яніння  або       у  стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів (п.13 ч.1 ст.67). Захист від найбільш небезпечних порушень прав у наркотичній сфері забезпечує розділ XIII Кримінального кодексу України – “Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення”.

Стаття 305. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, тобто їх переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, а також якщо предметом цих дій були особливо небезпечні наркотичні засоби чи психотропні речовини або наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби у великих розмірах, - караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди, та з конфіскацією майна.

Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, вчинена організованою групою, а також якщо предметом контрабанди були наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби в особливо великих розмірах, - карається позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років із конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди, та з конфіскацією майна.

Стаття 306. 1. Розміщення коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів у банках, на підприємствах, в установах, організаціях та їх підрозділах або використання таких коштів для придбання об'єктів, майна, що підлягають приватизації, чи обладнання для виробничих чи інших потреб, або використання таких доходів (коштів і майна) з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, - позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах, - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років  з конфіскацією  коштів  або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.

П р и м і т к а. Під великим розміром слід розуміти   кошти, сума яких становить  двісті та більше неоподатковуваних  мінімумівдоходів громадян.

Стаття 307. 1. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів - караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 308-310, 312, 314, 315, 317 цього Кодексу, або із залученням неповнолітнього, а також збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у місцях,  що призначені для   проведення         навчальних, спортивних і культурних заходів, та в інших місцях масового перебування громадян,        або збут чи передача цих речовин   у  місцях позбавлення волі, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах чи особливо небезпечні наркотичні засоби або психотропні речовини, -караються позбавленням  волі  на строк          від шести до десяти років з конфіскацією майна.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги в особливо великих розмірах, або вчинені із залученням малолітнього або щодо малолітнього, - караються позбавленням волі на строк від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

4. Особа, яка добровільно здала наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги і вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов'язаних з їх незаконним обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за незаконне їх виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання (частина перша цієї статті, частина перша статті 309 цього Кодексу).

Стаття 308. 1. Викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства - караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або із застосуванням насильства, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 306, 307, 310, 311, 312, 314, 317 цього Кодексу, або у великих розмірах, а також заволодіння наркотичними засобами, психотропними речовинами або їх аналогами шляхом зловживання службової особи своїм службовим становищем - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

2. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах, або організованою групою, розбій з метою викрадення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також вимагання цих засобів чи речовин, поєднане з насильством, небезпечним для життя і здоров'я, - караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Статтею 309. 1.   Незаконне виробництво,   виготовлення,   придбання,   зберігання, перевезення   чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту - караються  штрафом від  п'ятдесяти  до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 308, 310, 317 цього Кодексу, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах, -караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені із залученням неповнолітнього, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги в особливо великих розмірах, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

4. Особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Стаття 310. 1. Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п'ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п'ятдесяти рослин - караються штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п'ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п'ятдесят і більше рослин – караються позбавленням   волі   на   строк   від   трьох   до   семи   років.

Стаття 313. Викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства, а також незаконне виготовлення, придбання, зберігання, передача чи продаж іншим особам такого обладнання караються штрафом від п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. 

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 306, 312, 314, 315, 317, 318 цього Кодексу, а також заволодіння обладнанням, призначеним для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем - караються позбавленням волі на строк від двох до шести років. 

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені організованою групою або з метою виготовлення особливо небезпечних наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, розбій з метою викрадення обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також його вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя і здоров'я, -  караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Стаття 314. 1. Незаконне введення будь-яким способом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів в організм іншої особи проти її волі - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. 

Ті самі дії, якщо вони призвели до наркотичної залежності потерпілого або вчинені повторно або особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 306-312 та 314-318 цього Кодексу, або вчинені щодо двох чи більше осіб, або якщо вони заподіяли середньої тяжкості чи тяжке тілесне ушкодження потерпілому, - караються позбавленням волі на строк від трьох до десяти років. 

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені щодо неповнолітнього або особи, яка перебуває в безпорадному стані, чи вагітної жінки, або якщо вони були пов'язані з введенням в організм іншої особи особливо небезпечних наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також якщо внаслідок таких дій настала смерть потерпілого, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

Стаття 315. Схиляння певної особи до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Та сама дія, вчинена повторно або щодо двох чи більше осіб, або щодо неповнолітнього, а також особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 308, 310, 314, 317 цього Кодексу, - карається позбавленням      волі    на    строк    від    п'яти    до дванадцяти років.

Стаття 316 1. Публічне або вчинене групою осіб незаконне вживання наркотичних засобів у місцях, що призначені для проведення навчальних, спортивних і культурних заходів, та в інших місцях масового перебування громадян – карається обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років.      

2.    Ті    самі    дії,    вчинені повторно або     особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статями 307, 310, 314, 315, 317, 318 цього Кодексу, - караються позбавленням волі       на строк від трьох  до п'яти років.        

Стаття 317 Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, також надання приміщення з цією метою - караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років. 

Ті самі дії, вчинені повторно або з корисливих мотивів, або групою осіб, або із залученням неповнолітнього, - караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна.

Стаття 318 1. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут підроблених чи незаконно одержаних документів, які дають право на отримання наркотичних засобів чи психотропних речовин або прекурсорів, призначених для вироблення або виготовлення цих засобів чи речовин, - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років. 2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 306-317 цього Кодексу, - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Стаття 319 Незаконна видача рецепта на право придбання наркотичних засобів або психотропних речовин з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах карається штрафом до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 

Та сама дія, вчинена повторно, - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття 320 Порушення встановлених правил посіву або вирощування снотворного маку чи конопель, а також порушення правил виробництва, виготовлення, зберігання, обліку, відпуску, розподілу, торгівлі, перевезення, пересилання чи використання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, призначених для виробництва чи виготовлення цих засобів чи речовин, - караються штрафом до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі  на строк  до  чотирьох  років,  або  позбавленням волі на      строк до трьох років,   з   позбавленням  права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2.      Ті  самі дії, вчинені  повторно, або  якщо  вони спричинили нестачу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів у великих розмірах, або призвели до викрадення, привласнення, вимагання  наркотичних  засобів,  психотропних  речовин, їх  аналогів  чи прекурсорів  або  заволодіння  ними  шляхом   шахрайства чи зловживання службовою особою своїм службовим становищем, - караються штрафом від сімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття 322. Незаконна організація або утримання місць для вживання з метою одурманювання лікарських та інших засобів, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами, а також надання приміщень з такою метою - караються штрафом від сімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Стаття 324. Схиляння неповнолітніх до вживання одурманюючих засобів, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами, - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

ВИТЯГ КОДЕКСУ УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Статтею 44 кодексу України про адміністративні правопорушення також передбачено адміністративне покарання щодо незаконного виробництва, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Особа, що добровільно здала наркотичні засоби або психотропні речовини, які були у неї в невеликих розмірах і які вона виробила, виготовила, придбала, зберігала, перевозила, пересилала без мети збуту, звільняється від адміністративної відповідальності за дії, передбачені цією статтею.

Примітка. Невеликий розмір наркотичних засобів та психотропних речовин визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу.

Стаття 44 Ухилення особи, хворої на наркоманію, від медичного огляду на наявність наркотичного сп'яніння - тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ухилення особи, яка зловживає наркотичними засобами або психотропними речовинами, від медичного обстеження - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 178. Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені ч.1 цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді, -тягнуть за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Стаття 179. Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві (на робочих місцях, у приміщеннях і на території підприємств, установ, організацій) або перебування на роботі в нетверезому стані, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Участь майстрів, начальників дільниць, змін, цехів та інших керівників у розпиванні з підлеглими їм працівниками пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві або невжиття ними заходів до відсторонення від роботи осіб, які перебувають у нетверезому стані, або приховування ними випадків розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв чи появи на роботі в нетверезому стані підлеглих їм працівників, - тягне за собою накладення штрафу від чотирьох до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 180. Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння батьками неповнолітнього, особами, які їх замінюють, або іншими особами - тягне за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Радимо відвідати

Copyright MyCorp © 2025