П`ятниця, 29.03.2024, 12:55

ЗНО. Пам’ятка для батьків

Чому вони так хвилюються?

• Сумнів у повноті та міцності знань.

• Стрес незнайомої ситуації.

• Стрес відповідальності перед батьками і школою.

• Сумнів у власних здібностях: у логічному мисленні, умінні аналізувати, концентрації і розподілу уваги

Особистісні та психофізичні особливості:

• тривожність;

• стомлюваність;

• невпевненість у собі.

Чим Ви можете допомогти своїй дитині

в складний період підготовки та складання ЗНО?

• Володінням інформації про процес проведення іспиту.

• Розумінням і підтримкою, любов’ю і вірою в її сили.

• Відмовтеся від закидів, довіряйте дитині.

• Якщо дитина хоче працювати під музику, не треба цьому перешкоджати, тільки домовтеся, щоб це була музика без слів.

щодо підготовки випускників до ЗНО

• Не тривожтеся про кількість балів, яку ваша дитина отримає під час ЗНО. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей.

• Не підвищуйте тривожність дитини напередодні ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування.
    Дитині завжди передається хвилювання батьків, і якщо дорослі у відповідальний момент можуть впоратися зі своїми емоціями, то дитина в силу вікових особливостей може емоційно «зірватися».

• Забезпечте вдома зручне місце для занять і слідкуйте, щоб дитині ніхто не заважав.

• Допоможіть дитині розподілити теми підготовки по днях.

• Ознайомтеся з методикою підготовки до тестування та ознайомте з нею дитину. Не має сенсу зазубрювати весь фактичний матеріал, достатньо переглянути ключові моменти і вловити зміст і логіку матеріалу. Дуже корисно робити короткі схематичні виписки і таблиці, впорядковуючи досліджуваний матеріал за планом. Якщо дитина не вміє, покажіть їй, як це робиться на практиці. Основні формули і визначення можна виписати на листочках і повісити над письмовим столом, над ліжком, в їдальні і т.д. Підготуйте різні варіанти тестових завдань з предмету (зараз існує безліч різних збірників тестових завдань). Велике значення має тренування дитини саме з тестування, адже ця форма відрізняється від звичних йому письмових та усних іспитів.

• Привчайте дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти.

• Підбадьорюйте дитину, підвищуйте її упевненість в собі.

• Контролюйте режим підготовки до ЗНО, не допускайте перевантажень.

• Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку.

• Напередодні ЗНО забезпечте дитині повноцінний відпочинок. Вона має відпочити і добре виспатися.

• Не критикуйте дитину за незадовiльнi результати оцінювання.

• З програмами підготовки до ЗНО-2016 Ваші діти можуть ознайомитися на сайті УЦОЯО (http://testportal.gov.ua) у розділі «Підготовка до ЗНО».

• Порадьте дітям під час іспиту звернути увагу на наступне:

· Пробігти очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться, це допоможе налаштуватися на роботу;

· Уважно прочитати питання до кінця і зрозуміти його зміст (характерна помилка під час тестування — не дочитавши до кінця, за першими словами вже припускають відповідь і квапляться її вписати);

· Якщо не знаєш відповіді на запитання чи не впевнений, пропусти його і познач, щоб потім до нього повернутися;

· Якщо не зміг протягом відведеного часу відповісти на запитання, чи є сенс покластися на свою інтуїцію і вказати найбільш ймовірний варіант.

І пам’ятайте: найголовніше — це знизити напругу та тривожність дитини і забезпечити відповідні умови для занять.

«  Березень 2024  »